Zostań Szkolenia Zdobądź

Zostań

kierowcą zawodowym

Szkolenia

na przewóz osób i/lub rzeczy

Zdobądź

dodatkowe uprawnienia

niedziela, 09 marzec 2014 18:53

Jak wygląda egzamin ?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Szkolenie z kwalifikacji wstępnej przyspieszonej jest kończone takim samym egzaminem teoretycznym w formie testu, jak przy kwalifikacji wstępnej. Składa się on z 20 pytań z części ogólnej, obowiązującej dla wszystkich kategorii prawa jazdy oraz 10 pytań z części specjalistycznej, dotyczącej poszczególnych kategorii prawa jazdy (C, C+E, C1, C1+E lub D, D+E, D1, D1+E). Pytania pojawiające się w teście są pytaniami zamkniętymi, z jedną prawidłową odpowiedzią. Pozytywne zaliczenie testu

następuje dopiero po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi na minimum 16 pytań z części podstawowej oraz 5 pytań z części specjalistycznej. Czas trwania egzaminu wynosi 45 minut.
Po pozytywnym zdaniu egzaminu kursant otrzymuje Świadectwo Kwalifikacji Zawodowej, na podstawie którego w danym Wydziale Komunikacji następuje wymiana prawa jazdy na nowe, z odpowiednim wpisem. Ważną kwestią do zapamiętania jest jednak fakt, że przed uzyskaniem Świadectwa kursant powinien wykonać również badania lekarskie oraz psychologiczne. Dopiero po przedstawieniu tych trzech dokumentów prawo jazdy zostanie wymienione.
PAMIĘTAJ! Przed upływem pięciu lat od momentu uzyskania Świadectwa Kwalifikacji Zawodowej, musisz powtórzyć badania, wykonać szkolenie okresowe i ponownie wymienić prawo jazdy. Procedura ta obowiązuje co każde 5 lat.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Masz pytania ?

kontaktSkontaktuj się z Nami !
72 461 81 35
lub napisz

Nasi eksperci są do twojej dyspozycji w zakresie obowiązujących przepisów, uprawnień i szkoleń.

Prowadzisz szkołę ?

kontaktDołącz do Nas !
Wypełnij formularz,
oddzwonimy

Skorzystaj z możliwości rozszerzenia oferty oraz dostępu do usług które pomogą Ci w prowadzeniu działalności.