Zostań Szkolenia Zdobądź

Zostań

kierowcą zawodowym

Szkolenia

na przewóz osób i/lub rzeczy

Zdobądź

dodatkowe uprawnienia

Kwalifikacja wstępna przyspieszona kierowców zawodowych

Kwalifikacja wstępna przyspieszona kierowców zawodowych

Kwalifikacja wstępna przyspieszona to „skrócona” wersja kwalifikacji wstępnej. Musi przejść ją każdy kierowca planujący pracę jako kierowca zawodowy w przewozie osób (kategoria prawa jazdy D, D+E, D1, D1+E) lub/i rzeczy (kategoria prawa jazdy C, C+E, C1, C1+E), zaś prawo jazdy otrzymał po 10 września 2008 roku w przypadku kategorii D, D+E, D1, D1+E lub po 10 września 2009 roku w przypadku kategorii C, C+E, C1, C1+E. Wszyscy kierowcy, którzy otrzymali uprawnienia w wyżej wymienionych kategoriach przed wyznaczonymi terminami, zobowiązani są do ukończenia szkolenia okresowego w odpowiednim terminie. Kwalifikacja wstępna przeznaczona jest dla osób, które ukończyły 21 lat i posiadają prawo jazdy kategorii C i C+E oraz dla tych, które ukończyły 23 lata i posiadają prawo jazdy kategorii D i D+E. 

Szkolenie obejmuje łącznie 140 godzin zajęć dydaktycznych. Dzielą się one na:

- 97 godzin zajęć teoretycznych w zakresie wiedzy podstawowej,

- 33 godziny teorii w części specjalistycznej dla kategorii prawa jazdy C, C+E, C1+E, D, D+E, D1, D1+E,

- 8 godzin zajęć praktycznych w ruchu drogowym,

- 2 godziny zajęć praktycznych dotyczących jazdy w warunkach specjalnych.

Szczegółowy program szkoleń zawarty jest w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 1 kwietnia 2014 roku w sprawie szkolenia kierowców wykonujących przewóz drogowy (DzU Nr 53, poz. 314 z 2010r.).

Część specjalistyczną szkolenia można rozpocząć dopiero po zakończeniu części podstawowej. Ogromnym plusem dla osób chcących przystąpić do szkolenia w ramach kwalifikacji wstępnej przyspieszonej jest to, iż istnieje możliwość przejścia części teoretycznej za pomocą e-learningu. Oczywiście programy szkolenia w ramach e-learningu przygotowywane są zgodnie z rozporządzeniami Ministra Infrastruktury . Trzeba mieć jednak na uwadze, że nie każdy OSK udostępnia taką formę uczestniczenia w zajęciach teoretycznych, prowadzonych przez wykładowcę za pośrednictwem komputera. W celu weryfikacji tej kwestii zapraszamy do zapoznania się z ofertą poszczególnych Ośrodków Szkolenia Kierowców korzystających z tej formy szkolenia.

niedziela, 09 marzec 2014 18:53

Jak wygląda egzamin ?

Szkolenie z kwalifikacji wstępnej przyspieszonej jest kończone takim samym egzaminem teoretycznym w formie testu, jak przy kwalifikacji wstępnej. Składa się on z 20 pytań z części ogólnej, obowiązującej dla wszystkich kategorii prawa jazdy oraz 10 pytań z części specjalistycznej, dotyczącej poszczególnych kategorii prawa jazdy (C, C+E, C1, C1+E lub D, D+E, D1, D1+E). Pytania pojawiające się w teście są pytaniami zamkniętymi, z jedną prawidłową odpowiedzią. Pozytywne zaliczenie testu

Masz pytania ?

kontaktSkontaktuj się z Nami !
72 461 81 35
lub napisz

Nasi eksperci są do twojej dyspozycji w zakresie obowiązujących przepisów, uprawnień i szkoleń.

Prowadzisz szkołę ?

kontaktDołącz do Nas !
Wypełnij formularz,
oddzwonimy

Skorzystaj z możliwości rozszerzenia oferty oraz dostępu do usług które pomogą Ci w prowadzeniu działalności.