Zostań Szkolenia Zdobądź

Zostań

kierowcą zawodowym

Szkolenia

na przewóz osób i/lub rzeczy

Zdobądź

dodatkowe uprawnienia

Kategoria B+E

Kategoria B+E

Posiadanie prawa jazdy kategorii B+E uprawnia nas do kierowania takimi samymi pojazdami, jak w kategorii B. Różnica polega na tym, że oprócz tego możemy mieć do nich dołączoną przyczepę, której masa całkowita nie przekroczy 3,5t. Z tą kategorią możemy również prowadzić ciągnik rolniczy z przyczepą, bądź też przyczepami. Tę kategorię mogą uzyskać tylko ci, którzy są pełnoletni oraz posiadają już prawo jazdy kategorii B.

Wymagany wiek: 18 lat
Na kurs można zapisać się na 3 m-ce przed ukończeniem pełnoletności. W takim wypadku wymagana jest pisemna zgoda rodziców lub opiekunów.

Dokumenty do pobrania:

Wniosek o wydanie prawa jazdy [PDF]
Oświadczenie zgoda rodzica/opiekuna [PDF]
Pełnomocnictwo dot. uzyskania Profilu Kandydata na Kierowcę [PDF]
Lista wymaganych dokumentów- sprawdz które posiadasz [PDF]
W celu otwarcia pliku wymagane jest posiadanie zainstalowanej aplikacji Adobe Reader, którą możesz pobrać pod tym adresem.

niedziela, 23 luty 2014 16:31

Na początek badanie

Badanie dla kandydatów na kierowców.

Pierwszą rzeczą jaką musisz zrobić to badanie dla kandydata na kierowcę. Oceny stanu zdrowia nie może przeprowadzić lekarz pierwszego kontaktu. W związku z tym należy wybrać lekarza, który jest do tego uprawniony, posiada niezbędne certyfikaty i kwalifikacje. .  Koszt takiego badania to kwota od 60 do 150 zł.

Po ich pozytywnym przejściu otrzymasz orzeczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami. Jeśli nie wiesz gdzie możesz znaleźć odpowiedniego lekarza skontaktuj się z Obsługą Klienta w wybranym Ośrodku Szkolenia kierowców, a otrzymasz wszelkie niezbędne informacje.

poniedziałek, 03 marzec 2014 19:03

Profil Kandydata na Kierowcę, czyli w skrócie PKK

Profil Kandydata na Kierowcę

Profil kandydata na kierowcę.

Z uzyskanym orzeczeniem lekarskim oraz zdjęciem należy udać się do wydziału komunikacji w miejscu stałego zameldowania i tam rozpocząć uzyskanie tzw. PKK czyli Profilu Kandydata na Kierowcę. Wydawany jest on w rzeczywistości od ręki jednak nie kiedy może potrwać do 2 dni roboczych. Z tym dokumentem zgłaszasz się do jednego z sprawdzonych Ośrodków Szkolenia Kierowców >>. Za pośrednictwem systemu teleinformatycznego szkoła jazdy pobiera niezbędne dane i jesteś gotowy do rozpoczęcia szkolenia.

poniedziałek, 03 marzec 2014 22:28

Wszystko o kursie i egzaminie.

Zajęcia teoretyczne na kursie.

Kurs na prawo jazdy kategorii B+E obejmuje 20 godzin lekcyjnych zajęć teoretycznych. W czasie ich trwania uczestniczący poznają przede wszystkim wszystkie zasady ruchu drogowego, bezpieczeństwa na drodze oraz udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku.

Zajęcia praktyczne na kursie.

Drugą częścią kursu jest 15 godzin zajęć praktycznych. Odbywają się one zarówno na placu manewrowym OSK, jak i na terenie miasta. W trakcie jazd kursanci uczą się zarówno budowy pojazdów, jak i zasad bezpiecznego ich prowadzenia.

Egzamin na kategorię E do B

Egzamin na prawo jazdy kategorii B+E organizowany jest przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego. Składa się on tylko z części praktycznej. Rozpoczyna się on na placu manewrowym, a po pozytywnym zaliczeniu tej części, przenoszony jest do ruchu drogowego. Na placu sprawdzane są przede wszystkim takie umiejętności jak łączenie pojazdu osobowego z przyczepą, czynności kontrolne i obsługowe, jazda po łuku do przodu i do tyłu oraz manewry. W trakcie jazdy w ruchu drogowym wykonuje się następujące zadania:
- jazda drogami dwu i jednokierunkowymi,
- przejazdy przez skrzyżowania,
- parkowanie prostopadłe, skośne oraz równoległe,
- przejazdy przez przejścia dla pieszych,
- manewry wyprzedzania, omijania, wymijania i zawracania,
- hamowanie.
Cena egzaminu państwowego praktycznego: 200zł.

Masz pytania ?

kontaktSkontaktuj się z Nami !
72 461 81 35
lub napisz

Nasi eksperci są do twojej dyspozycji w zakresie obowiązujących przepisów, uprawnień i szkoleń.

Prowadzisz szkołę ?

kontaktDołącz do Nas !
Wypełnij formularz,
oddzwonimy

Skorzystaj z możliwości rozszerzenia oferty oraz dostępu do usług które pomogą Ci w prowadzeniu działalności.