Zostań Szkolenia Zdobądź

Zostań

kierowcą zawodowym

Szkolenia

na przewóz osób i/lub rzeczy

Zdobądź

dodatkowe uprawnienia

Kategoria B

Kategoria B

Potocznie mówiąc przygotowuje do kierowania samochodem osobowym, jednak zgodnie z Ustawą pozwala na prowadzenie:
pojazdem samochodowym o DMC* nie przekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla
pojazdem, o którym mowa w punkcie wyżej, z przyczepą o DMC* nie przekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna DMC* zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t
ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym.

Wymagany wiek: 18 lat
Na kurs można zapisać się na 3 m-ce przed ukończeniem pełnoletności. W takim wypadku wymagana jest pisemna zgoda rodziców lub opiekunów.

Dokumenty do pobrania:

Wniosek o wydanie prawa jazdy [PDF]
Oświadczenie zgoda rodzica/opiekuna [PDF]
Pełnomocnictwo dot. uzyskania Profilu Kandydata na Kierowcę [PDF]
Lista wymaganych dokumentów- sprawdz które posiadasz [PDF]

*DMC- dopuszczalna masa całkowita
W celu otwarcia pliku wymagane jest posiadanie zainstalowanej aplikacji Adobe Reader, którą możesz pobrać pod tym adresem.

niedziela, 23 luty 2014 16:31

Na początek badanie

Badanie dla kandydatów na kierowców.

Pierwszą rzeczą jaką musisz zrobić to badanie dla kandydata na kierowcę. Oceny stanu zdrowia nie może przeprowadzić lekarz pierwszego kontaktu. W związku z tym należy wybrać lekarza, który jest do tego uprawniony, posiada niezbędne certyfikaty i kwalifikacje. .  Koszt takiego badania to kwota od 60 do 150 zł.

Po ich pozytywnym przejściu otrzymasz orzeczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami. Jeśli nie wiesz gdzie możesz znaleźć odpowiedniego lekarza skontaktuj się z Obsługą Klienta w wybranym Ośrodku Szkolenia kierowców, a otrzymasz wszelkie niezbędne informacje.

poniedziałek, 03 marzec 2014 19:03

Profil Kandydata na Kierowcę, czyli w skrócie PKK

Profil Kandydata na Kierowcę

Profil kandydata na kierowcę.

Z uzyskanym orzeczeniem lekarskim oraz zdjęciem należy udać się do wydziału komunikacji w miejscu stałego zameldowania i tam rozpocząć uzyskanie tzw. PKK czyli Profilu Kandydata na Kierowcę. Wydawany jest on w rzeczywistości od ręki jednak nie kiedy może potrwać do 2 dni roboczych. Z tym dokumentem zgłaszasz się do jednego z sprawdzonych Ośrodków Szkolenia Kierowców >>. Za pośrednictwem systemu teleinformatycznego szkoła jazdy pobiera niezbędne dane i jesteś gotowy do rozpoczęcia szkolenia.

Przygotuj dokumenty.

egzamin-teoretyczny

Aby przystąpić do egzaminu niezbędne będzie abyś posiadał dowód osobisty lub paszport (karta stałego pobytu w przypadku cudzoziemca). Jeśli nie będziesz miał tych dokumentów nie przystąpisz do egzaminu. Aby rozwiązać test musi wystarczyć Ci 25 minut. Otrzymasz 32 pytania które wylosuje komputer. Ale spokojnie „nie taki diabeł straszny jak go malują" korzystając z oferty sprawdzonych OSK nie będziesz miał problemu z jego zdaniem jeśli wykażesz chociaż minimum zaangażowania. Koszt egzaminu teoretycznego wynosi 30 zł.

poniedziałek, 24 luty 2014 17:01

Egzamin praktyczny na prawo jazdy kategorii B

Wpierw komputer wylosuje egzaminatora który będzie Ci towarzyszył w tej części sprawdzianu. Gdy zostanie wywołane Twoje nazwisko udasz się do samochodu. Będziesz musiał pokazać dokument potwierdzający tożsamość i zostaniesz poinformowany na czym będzie polegać część praktyczna egzaminu. Pamiętaj, że cały egzamin jest rejestrowany przez kamery zamontowane w aucie. Koszt egzaminu praktycznego wynosi 140 zł.

Masz pytania ?

kontaktSkontaktuj się z Nami !
72 461 81 35
lub napisz

Nasi eksperci są do twojej dyspozycji w zakresie obowiązujących przepisów, uprawnień i szkoleń.

Prowadzisz szkołę ?

kontaktDołącz do Nas !
Wypełnij formularz,
oddzwonimy

Skorzystaj z możliwości rozszerzenia oferty oraz dostępu do usług które pomogą Ci w prowadzeniu działalności.